מי מאשר את התביעה לקבלת פנסיית נכות

תביעות שונות מוגשות מצד עובדים לגורמים הרלוונטיים כשמדובר על מקרים בהם העובד לא יכול לעבוד כפי שעבד בעבר. כמו בעוד לא מעט סוגים של תביעות אחרות, גם לגבי פנסיית נכות אנו רואים כיצד יש לאשר אותה אם רוצים להעביר למי שאיבד את הכושר לעבוד קצבה מסוימת. לכן חשוב לדבר לא רק על הגשת התביעה עצמה, אלא גם על הצד המאשר, אם נקרא לזה כך, כדי שהעובד באמת יוכל לממש את זכותו בפנסיה.

 

חשוב להבין שלא יכול כל אדם לבוא סתם כך ולהגדיר את עצמו כנכה הזכאי לכספי פנסיה מסוימת. במדינה מתוקנת נערכות ועדות רפואיות שבוחנות את מצבו של כל אדם כדי לקבוע האם הוא עומד בקריטריונים שנקבעו בפוליסה או לא. חשוב להבין כי ועדה כזו שקשורה לאותה פנסיית נכות יכולה לבחון את מצבו הרפואי של האדם שלא בפניו, והיא יכולה להחליט גם כי היא מעוניינת לראות מול עיניה את מי שתובע את תביעתו.

 

בדיקות שונות כמו לגבי קיומה או אי קיומה של מחלה קודמת וכיו', יביאו להחלטה של הוועדה לקבוע האם מדובר על מי שזכאי לכספי פנסיית נכות או על מי שאינו זכאי להם. כמובן שלהחלטה זו יש משמעות רבה מצדו של אדם שכבר זמן רב לא מצליח לחזור למקום העבודה שלו ולבצע את עבודתו כפי שעשה זאת בעבר. לכן כל בר דעת מתייחס לעבודתה של ועדה רפואית כזו בכובד ראש ומציג לה את כל המסמכים וחוות הדעת הרלוונטיים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *