כל תביעת נזיקין חייבת להתנהל בצורה ממוקדת

מי שיבדוק לעומק את הנושא של תביעות נזיקין במדינת ישראל יראה כיצד מוגשות במהלך כל שנה לא מעט תביעות מסיבות רבות ומגוונות. הדבר ממחיש עד כמה עורך דין נזיקין חייב להיות לא רק אדם מקצועי שמכיר היטב את לשון החוק לגבי תביעות כאלה, אלא שהוא חייב להיות גם ממוקד מאוד בעבודתו, כשהכוונה היא לכך שהוא צריך להגיש תביעת נזיקין בצורה מדויקת מאוד בהתאם לכל מקרה, בכל מקום ובכל זמן.

 

חשוב להבין כי לעתים התביעה תהיה מכוונת לרשות מקומית שהשאירה מכסי ביוב פתוחים באיזה מקום ובשל כך נפל אדם ונפגע, ולעתים מדובר על גוף מסחרי כמו חנות מסוימת שהשאירה חומרים או חפצים במקום אסור וגרמה לפציעתו של אדם מסוים. כך או כך, זה ברור לכל אדם שלא מדובר על אותו מקרה, ושעל עורך דין נזיקין מומחה להדגיש בפני הלקוח שלו שלגבי כל מקרה יש צורך להגיש תביעה בצורה ממוקדת.

 

החוק בישראל מנסה להדגיש את האחריות של גורמים שונים על מנת לנסות ולצמצם כמה שיותר את האפשרות לפגיעה באדם שהולך לתומו ברחוב מסוים או מבצע פעילות לגיטימית, אם נקרא לה כך, בכל מקום אחר. שלטים ואזהרות שונות הם חלק מהתנהלות תקינה של אנשים פרטיים וגופים שונים כדי למנוע הגשת תביעת נזיקין בגלל פגיעה מיותרת בכל אדם. עורך דין נזיקין יודע זאת והוא מכוון כל לקוח שלו בכל תביעה כדי להגיע לתוצאות הרצויות מבחינת מגיש התביעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *